Dwa budynki Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu przejdą gruntowną modernizację.

Obiekty przy ul. gen.Grota-Roweckiego jak również przy ul. Kilińskiego czeka termomodernizacja. Umowy na wykonanie prac zostały podpisane wczoraj w Urzędzie Miejskim. Ponadto władze miasta podpisały umowę na wykonanie robót na DK 94 w Sosnowcu.

- Budynki CKZiU mają już swoje lata dlatego termomodernizacja jest w tych przypadkach konieczna. Prace będą miały charakter kompleksowy, zostaną wykonane wszystkie niezbędne prace, wymienione będą m.in.: instalacje wod-kan, elektryczna, w przypadku budynku przy Grota-Roweckiego w grę wchodzi także rozbudowa, tak więc śmiało można powiedzieć, że budynki dostaną nowe życie. W przypadku obu inwestycji w grę wchodzi 85 proc. dofinansowanie ze środków unijnych. Z kolei z własnych środków wykonamy prace na DK 94 - podkreśla prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Za termodernizację budynku CKZiU przy ul. gen. Grota-Roweckiego odpowiada Zakład Budowlano-Handlowy Andrzej Muc, z kolei obiektem szkoły przy ul. Kilińskiego zajmie się Zakład Remontowo-Budowlany Jędrzejczyk. W obu przypadkach koszt inwestycji to ponad 5,5 mln zł. Firmy mają dziewięć miesięcy na wykonanie prac od momentu podpisania umowy.

Za remont fragmentu DK 94 odpowiedzialne jest z kolei Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Katowic. WPRD ma trzy miesiące na położenie nowej nawierzchni na odcinku drogi krajowej. Koszt zadania to ponad 2,3 mln. Środki te pochodzą w całości z budżetu miasta.