To było widowisko na najwyższym poziomie, a atmosfery mogą pozazdrościć na wielu stadionach. Najważniejsze było jednak wsparcie 7-letniego Maciusia.

W sobotę w Sosnowcu naprzeciwko siebie stanęły dwie drużyny: Przyjaciele Fundacji Rób Dobro i Reprezentacja Artystów Polskich.

W pierwszej drużynie zagrał m.in. prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, a także osoby bliskie fundacji. Wśród artystów możemy wymienić takie gwiazdy, jak: Radosław Majdan, Rafał Mroczek, Przemysław Cypryański, Jarosław Jakimowicz, a także Bilguun Ariunbaatar.

Kilkuset kibiców, którzy pojawili się na Stadionie Ludowym, zobaczyło mecz na wysokim poziomie. Do przerwy miejscowa drużyna prowadziła 2:0, a po zmianie strony szybko podwyższyła na 3:0.

Artyści jednak w samej końcówce ruszyli do ataków. Byli blisko, bowiem udało im się złapać kontakt z rywalem, ale ostatecznie skończyło się na strzeleniu dwóch bramek. To także zasługa dobrze sprawującej się defensywy Fundacji.

Choć miejscowi wygrali 3:2, to jednak nie to było najważniejsze. Istotna jest pomoc dla Maćka, który cierpi na 4-kończynowe porażenie mózgowe dziecięce. Wszyscy kibice kupili cegiełki, a także wrzucali datki do puszek Fundacji.

Ten dzień był wielką, rodzinną imprezą, a kulminacyjny mecz był "wisienką na torcie". Obie drużyny już zapowiedziały, że chcą rozegrać rewanż.

Każdy, kto chciałby wesprzeć Maciusia, może przekazać darowiznę na ten cel.

Nr konta 26 1750 0012 0000 0000 3355 0383
Fundacja Rób Dobro, Plac Kościuszki 5, pokój 101, 41-205 Sosnowiec

Fundacja wkrótce udostępni aukcje, na których będzie można wylicytować wiele przedmiotów.