Przygotowując faktury warto korzystać ze sprawdzonego i funkcjonalnego oprogramowania. Takim z pewnością jest program dla małych i średnich firm Faktura Small Business Handel. Co go wyróżnia? Przetestowaliśmy opcje, które naszym zdaniem pozwolą szybko i bezpiecznie wystawiać dokumenty.

Faktury VAT, bez VAT i więcej…w 5 minut!

Jak wskazuje producent, czyli Mega-Tech w programie Faktura Small Business Handel można przygotować różne dokumenty od prostych faktur VAT, bez VAT, not, korekt, proforma po te bardziej wymagające jak faktury ze split payment czyli pliki JPK. Program do fakturowania FSBH to rzeczywiście oprogramowanie do różnych dokumentów i plików. Użytkownik przygotuje w nim oprócz faktur również dokumenty magazynowe, kasowe czy paragony fiskalne i dowody sprzedaży. Jednak czy faktury można wystawić w 5 minut? Oczywiście jest to możliwe z wykorzystaniem kilku znacząco upraszczających cały proces opcji. Użytkownik może np. podając numer NIP firmy szybko ujrzeć podstawowe dane kontrahenta, które program automatycznie pobiera z bazy CEIDG. Podobnie wygląda to przy fakturach walutowych (oprogramowanie pobierze np. średni kurs z NBP). Faktury można wystawiać również w obcych językach, wysyłać do kontrahentów e-mailem, wystawić je cyklicznie, czy szybko eksportować do popularnych programów księgowych.

Usługa eArchiwum i wersja wielostanowiskowa

Program Faktura Small Business Handel pozwala bezpiecznie gromadzić dane na serwerze. Umożliwia to tworzenie zdalnej kopii bezpieczeństwa, która zabezpieczy dane przed utratą w wyniku gdy dojdzie do infekcji komputera, jego kradzieży, czy z innej przyczyny, która wywoła brak chwilowej dostępności do danych. Ciekawą opcją jest także możliwość pracy wielostanowiskowej. Funkcja ta pozwala fakturować z użyciem programu na różnych stanowiskach. Wprowadzane dane są zapisywane na serwer do wspólnej bazy danych, dzięki czemu są widoczne online dla pozostałych korzystających. 

Zarządzanie magazynem i fakturami

Dla przedsiębiorcy posiadającego magazyn kluczowe może być jednocześnie fakturowanie i zarządzanie magazynem. Program FSBH pozwala wystawiać faktury i jednocześnie pobierać właściwe pozycje towarów z magazynu. Dzięki temu rozwiązaniu stany magazynowe są aktualizowane na bieżąco, można je uzupełniać np. gdy program wskaże braki oraz szybko przeprowadzać inwentaryzację. Użytkownik ma również możliwość tworzenie kartotek produktów i klientów, co znacznie usprawnia pracę. 

Wystawianie faktur 2020 może być proste jeżeli będzie się korzystać z dobrego oprogramowania. Takim na pewno jest program Faktura Small Business Handel. To rozwiązanie znane już na rynku i cenione przez użytkowników. Z nim fakturowanie jest łatwe i przyjemne.