Jesteś nowoczesnym przedsiębiorcą: masz pomysł na biznes i wykorzystujesz wirtualną rzeczywistość do tego, by urzeczywistniać swoje śmiałe plany. Na początek zakładasz sklep internetowy, w którym prezentujesz rzeczy wystawiane na sprzedaż. Dbasz o to, żeby twoja witryna była miła dla oka, by jak najlepiej przedstawiała to, co masz do zaoferowania klientom. W pewnym momencie, chcąc pomóc im dotrzeć do twojej witryny, zakładasz profil w portalu Allegro. Ale korzystając z niego, musisz zachować czujność – i uważać na zmiany w funkcjonowaniu strony. A właśnie o takich planach informuje wiadomość elektroniczna, rozsyłana od pewnego czasu do właścicieli witryn sprzedażowych, działających właśnie w tym portalu: ty pewnie też ją dostałeś. Czy jest się czego obawiać? To zależy – zależy, jak podejdziesz do zapowiadanych zmian, czy odpowiednio się do nich przygotujesz.

Zaprzyjaźnij się z platformą do zarządzania sprzedażą

Sprzedaż na Allegro po 3.06 będzie funkcjonować nieco inaczej – a to dlatego, że do tego dnia przestaną działać dotychczasowe metody obsługi ofert. Allegro WebAPI przejdzie do przeszłości – a jeśli nie przygotujesz się na tę chwilę, zagrożona będzie także przyszłość twojej sprzedaży. Żeby zmiany w funkcjonowaniu Allegro nie obniżyły wysokości twoich wpływów, powinieneś wdrożyć kolejne wirtualne narzędzie, które pomoże ci prowadzić działalność handlową w Internecie.

To rozwiązanie to platforma do zarządzania sprzedażą internetową.

Pod tą nieco zagadkowo brzmiącą nazwą kryje się oprogramowanie, które wyręczy cię w wykonywaniu wielu czynności, związanych z obsługą e-sklepu. Takim udogodnieniem jest platforma ErpBox, oferująca szereg modułów: konkretnych narzędzi, obsługujących dany aspekt pracy przy witrynie sprzedażowej. Jedna z dostępnych opcji to integracja z Allegro czyli propozycja, by połączyć obie witryny, w których przyjmujesz zamówienia. Oprogramowanie dba o to, by baza przyjętych zamówień była jedna, by stale się aktualizowała i by dawała się swobodnie, dogodnie przeglądać.

Allegro usuwa API – starsze, znane jako WebAPI, a to znaczy, że stosowane dotąd metody obsługi wystawianych propozycji nie będą już funkcjonować.

Dlaczego ErpBox może być twoim kołem ratunkowym?

Bo platforma jest już przygotowana do działania z Allegro RestApi, czyli z nowymi narzędziami, obsługującymi witryny w tym portalu. Jeśli chcesz kontynuować wspieranie swojego biznesu e-sklepem na Allegro, jeżeli chcesz prezentować tu swoje towary, wystawiać je na aukcje, musisz podjąć trud poznania nowych funkcji, musisz przejść na tryb REST API. Z tego obowiązku zwolni cię skorzystanie z kompleksowego wsparcia, które oferuje ci ErpBox z nowym API Allegro. Jak już wspomniano, ta platforma chce przyjąć na siebie zadanie radzenia sobie z wszelkimi nużącymi czynnościami, a także zająć się dostosowaniem sklepu do nowych warunków panujących na Allegro – warto dać jej się wyręczyć, czyli założyć konto w ErpBox.

Jeśli się pospieszysz, nie zauważysz technicznej rewolucji, która nastąpi w portalu Allegro – a co najważniejsze, spadku obrotów nie doświadczy twój sklep.