Pierwsze spotkanie z cyklu „Palcem po mapie” odbędzie się w sobotę 7 stycznia w CH Auchan przy ulicy Zuzanny 20 w Sosnowcu. Warsztaty podróżnicze rozpoczną się o godzinie 14.00 i potrwa do godziny 17.00. Spektakl pt. „Skarb to nie tylko złoto” odegrany zostanie o godzinie 17.00. Wstęp wolny!Już w najbliższą sobotę rusza cykl podróżniczych warsztatów dla najmłodszych pt. „Palcem po mapie”. Podczas pierwszego spotkania maluchy wraz z rodzicami odkryją sekrety Polski i zasiądą przed sceną teatralną. Na wspólną zabawę zaprasza Centrum Handlowe Auchan Sosnowiec. Wstęp wolny!

Regionalne tańce, popularne legendy, a także znane polskie osobistości – między innymi takie elementy rodzimej kultury będą mogli poznać najmłodsi, którzy w sobotę 7 stycznia odwiedzą Centrum Handlowe Auchan Sosnowiec.

A wszystko to podczas pierwszego spotkania z cyklu „Palcem po mapie”, który w tym roku zawita do galerii handlowej. Co miesiąc maluchy będą zapraszane na wyjątkowe spotkania, podczas których wezmą udział w licznych warsztatach, pokazach i animacjach. Poprzez wspólną zabawę dzieci poznają tradycję i kulturę różnych państw świata. W ciągu roku uczestnicy spotkań odwiedzą między innymi Chiny, Indie, Hiszpanię, Meksyk czy Laponię.

Dodatkową atrakcją każdego spotkania będzie spektakl teatralny dla najmłodszych. Podczas pierwszego spotkania mali widzowie poznają historię dwóch krasnali, którzy na polecenie króla wyruszają do lasu w poszukiwaniu rośliny, która pomoże wypędzić dokuczliwe nietoperze z królewskiego zamku. Czy mali bohaterowie stawią czoła niebezpiecznym przygodom?