Starsi pamiętają kultowe "ogórki" w kolorze czerwonym, jeżdżące po Sosnowcu. Młodsi nie, ale teraz i starsi, i młodsi będą mieli okazję przejechać się takim zabytkiem.

"Autobus Czerwony" to akcja, mająca na celu przypomnienie tych czasów, gdy autobusy komunikacji miejskiej miały czerwony kolor. 20 i 21 kwietnia w Expo Silesia w Sosnowcu odbędzie się prezentacja jelczy, starów i żuków, zabytkowych ciężarówek, ale przede wszystkim autobusów sprzed kilkudziesięciu lat.

Prezentacji starych pojazdów towarzyszyć będzie wystawa fotografii i eksponatów związanych z historią transportu w regionie i województwie począwszy od lat 50-tych XX wieku. Zobaczymy m.in. aranżację autobusowego warsztatu naprawczego i przystanku autobusowego.

Jako wydarzenie towarzyszące odbędzie się pokaz filmów dokumentalnych o odbudowie tzw. "beskidzkiego ogórka", wyświetlone zostaną nakręcone przez właściciela autobusu filmy pokazujące kolejne etapy jego remontu, a także film o IFA Sachsenring z 1965 roku, zabytkowej ciężarówce, będącej wizytówką firmy transportowej Tadeusza Kaczmarczyka z Rybnika.

Atrakcją specjalną będzie „ogórkowa”, wycieczka ulicami naszej aglomeracji, szlakiem spuścizny motoryzacyjno-industrialnej, podczas której rozdane zostaną pamiątkowe bilety.

Chcesz zareklamować innym swój biznes? Nic prostszego. Kontakt przez "Wyślij wiadomość" na naszej stronie na Facebooku.
https://www.facebook.com/SosnowiecDlaWas/