Samodzielna wymiana opon nie jest możliwa bez specjalistycznego sprzętu. Dlatego musisz skorzystać z usług zakładu świadczącego tego rodzaju usługi. Zanim jednak zdecydujesz się na ofertę przypadkowego warsztatu, poznaj argumenty przemawiające za ASO.

Autoryzowane Stacje Obsługi (ASO) działają przy salonach samochodowych i są związane z konkretną marką. Świadczone przez nich usługi kojarzą się z wyższymi cenami, dlatego ich oferta często uwzględniana jest na „szarym końcu”. Warto jednak zmienić podejście do autoryzowanych serwisów – także w kwestii zmiany ogumienia. Chociaż wymiana opon może kosztować nieco więcej, warto ponieść taki wydatek.

Wymiana opon to jedna z wielu usług

Wymiana opon w autoryzowanym serwisie należącym do konkretnej marki nie jest jedyną świadczoną usługą związaną z ogumieniem. Kierowca może liczyć także na sprawdzenie geometrii kół, a w razie potrzeby istnieje opcja naprawy zawieszenia. Pracownicy ASO mogą także wymienić czujnik ciśnienia – odpowiedni sprzęt sprawi, że ten drobny element zostanie od razu prawidłowo skonfigurowany z nową oponą.

Ponadto ciekawym rozwiązaniem jest możliwość przechowywania opon oraz kół. Dla kierowców oznacza to sporą wygodę – nie tylko w kontekście braku konieczności cyklicznego dowożenia ogumienia. To także więcej miejsca w piwnicy czy garażu. Warto przy tym podkreślić, że przechowywane opony są bezpieczniejsze, tzn. znajdują się w odpowiednich warunkach, dzięki którym można przedłużyć żywotność ogumienia.

Możliwość zakupu opon na miejscu

Często zdarza się, że dostarczone na wymianę opony nie spełniają już parametrów jezdnych, np. bieżnik jest starty nierównomiernie lub pojawiły się objawy parcienia gumy. W takiej sytuacji zachodzi konieczność natychmiastowego zakupu nowych opon.

Na stanie w ASO znajduje się szeroki wybór ogumienia, który z łatwością można dopasować do konkretnego modelu pojazdu. Dzięki temu opony możesz kupić na miejscu, nie przekładając usługi wymiany ogumienia na inny termin.

Usługi w ASO możesz korzystnie sfinansować – sprawdź, jak

Chociaż usługi świadczone przez autoryzowane serwisy mogą być odrobinę droższe w porównaniu z innymi warsztatami, w zamian otrzymujesz wysoką jakość. Warto zatem ponieść nieco wyższy wydatek – szczególnie, że możesz skorzystać z atrakcyjnych form finansowania.

Przykładem jest pakiet Comfort Pay dostępny w ofercie Toyota Banku. To usługa, dzięki której koszty serwisu można rozłożyć na 12 miesięcznych rat. Nie trzeba przy tym posiadać finansowania w tym banku – z oferty skorzystasz nawet wtedy, gdy nie spłacasz Kredytu SMARTPLAN na nowe lub używane auta (RRSO 11,48% na auta nowe i 12,56% na auta używane). Co więcej, nie musisz serwisować Toyoty lub Lexusa – wystarczy, że samochód dowolnej marki oddasz do ASO Toyoty.

Comfort Pay to usługa, która ma wiele zalet:

  • pozwala na odroczenie pierwszej płatności o 1 miesiąc,
  • umożliwia swobodne dysponowanie własnymi środkami,
  • nie zaburza płynności finansowej.

Pamiętaj, że wymiana opon w ASO to wiele dodatkowych usług, które możesz sfinansować w wygodny sposób nieobciążający domowego budżetu.