Katowice to największe miasto górnośląskiej aglomeracji. W tym roku świętować będą 156 urodziny. Ciekawa tradycja, liczne instytucje kulturalne obecność uniwersytetu oraz dynamiczny rozwój sprawiają, że jest to doskonałe miasto do życia we wszystkich codziennych aspektach. Nic więc dziwnego, że nowe mieszkania w Katowicach cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jak się mieszka w Katowicach i dlaczego warto zdecydować się na to miasto?

Rozwój i dynamiczny rynek pracy

Katowice w ostatnich latach przyciągnęły wiele międzynarodowych firm, które założyły tu swoje biura. W ten sposób miasto słynące z produkcji przemysłowej zmieniło swoje oblicze. Dziś świetnie tu prosperują nowoczesne firmy z branży usługowej oraz filie zagranicznych przedsiębiorstw. Dynamiczny rozwój sprawia, że w Katowicach powstają ciągle nowe miejsca pracy. Na tle innych miast wojewódzkich Katowice wyróżniają się najwyższymi średnimi zarobkami i najniższymi cenami mieszkań.

Doskonała komunikacja

Świetne połączenia całej komunikacji miejskiej pomiędzy dzielnicami oraz sąsiednimi miastami sprawiają, że dojazd z każdej części Katowic jest sprawny i szybki. Autostrada A4 i DTŚ łączą całą aglomerację górnośląską, dzięki czemu zacierają się granice pomiędzy poszczególnymi miastami. Katowice są dobrze skomunikowane z innymi częściami kraju oraz zagranicą. Znajduje się tu nowoczesny Dworzec Kolejowy, Dworzec Autobusowy oraz  Międzynarodowy Port Lotniczy w Pyrzowicach.

Liczne tereny zielone

Na terenie miasta jak i jego okolic znajduje się bardzo dużo terenów zielonych, które zachęcają do różnego rodzaju aktywności. Znajdują się tu Park Kościuszki zwany zielonym sercem miasta, Dolina Trzech Stawów, Katowicki Park Leśny, lasy murckowskie oraz ogromny Park Chorzowski z bardzo nowoczesnym Parkiem Rozrywki i ZOO. Bezpośrednie sąsiedztwo atrakcyjnych terenów rekreacyjnych pozwala odpocząć po pracy oraz daje możliwość przyjemnego spędzania czasu na co dzień. Znajduje się tu mnóstwo tras spacerowych, do nordic walking oraz ścieżek rowerowych.

Bogata oferta kulturalna i edukacyjna

W Katowicach działa i stacjonuje jedna z najlepszych w Europie orkiestra symfoniczna NOSPR. Jest to również miejsce wielu festiwali muzycznych i filmowych, jak Rawa Blues, Off Festival Festiwal Ars Cameralis, Śląski Festiwal Jazzowy i Festiwal Filmów Kultowych. To tutaj ma swoja siedzibę Uniwersytet Śląski oraz Akademia Wychowania Fizycznego, która wyszkoliła wielu polskich medalistów. W Katowicach znajduje się najlepsza w kraju Akademia Muzyczna, a także Akademia Sztuk Pięknych. Ponadto są tutaj wydziały Politechniki Śląskiej, a także 9 wyższych uczelni prywatnych.

Katowice –  miasto, w którym warto zamieszkać!

Ze względu na rosnącą popularność Katowic jako miejsca zamieszkania, miasto jest atrakcyjnym terenem dla deweloperów. Nowoczesne osiedla i nowe mieszkania w Katowicach są zawsze atrakcyjne i doskonale wkomponowane w klimat miasta. Rzetelność firm deweloperskich jest odzwierciedleniem i kontynuacją śląskiego etosu pracy, a funkcjonalna i nowoczesna architektura nowych osiedli to kolejny argument przemawiający za tym, że w Katowicach mieszka się dobrze.