Data wydarzenia: 03.09.2016 18:00 - 03.09.2016 22:00
Miejsce wydarzenia: Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA

Wystąpią: Zespół Rockomotiv oraz Kasa Chorych

Zespół Rockomotiv
powstał w 2003 r. z inicjatywy gitarzysty, kompozytora i autora tekstów Jarosława Nasalskiego, współzałożyciela i uczestnika zespołów: BLUSTRO (Jarocin1988, Rawa Blues 1988-1991) i RAUT (Rawa Blues 1995).
Całkowicie autorski repertuar Rockomotive mieści się w stylistyce typowo rockowo-bluesowej.
Rockomotive uczestniczył w Festiwalu Rawa Blues 2004, gdzie zajął trzecie miejsce.
W lipcu 2005 roku na VII Festiwalu Muzycznym im. Ryśka Riedla w Tychach/Paprocany, Rockomotive został laureatem (Grand Prix). Uczestnik wielu innych przeglądów Blues-Rockowych w kraju.
Zespół ma na koncie liczne koncerty z Dżemem, Robertem Tognoni, Złymi Psami Andrzeja Nowaka. Podczas koncertu ”Kolej Na Bluesa” w głównym holu dworca PKP w Sosnowcu zagrał przy: Nocnej Zmianie Bluesa, Cree, Blues Flowers, Highway oraz Old Wave.
Wokalistą grupy był Mariusz Korczyński, uczestnik takich projektów jak RAUT, OSŁY czy SYGIT URNY BAND.

Ostatni swój koncert w starym składzie zespół zagrał 7 Marca 2014 r. w klubie \"Korba\" w Chorzowie przed Kasą Chorych. Kolejny występ w 2014 r. Rokomotive zagrał już w nowym składzie z harmonijką - (Krzysztof Rubik) w dn. 30 września w klubie muzycznym \"Sarmata” w Sosnowcu oraz na festiwalu Blues Na Siewierskim Zamku 4 lipca 2015r. Kolejne koncerty to „Koksownia” oraz występ w klubie muzycznym „Latawiec”.
Zespół przygotował autorski materiał w nowych aranżacjach z ww. harmonijką ustną nagrywając w nowych aranżacjach 4 utwory na płytę DEMO.

Aktualnie zespół gra w składzie: Aneta Sumara (Romańczyk) – wokal, śpiewa także w Moonstone, Jarek Nasalski - gitara, śpiewa także w Moonstone, Darek Budkiewicz (Armia, De press) – gitara basowa, Darek Nawara (Kruk) - perkusja, Krzysztof Rubik (Old Wave, Blues Trafo-k Band, Claptomania) - harmonijki ustne oraz Radek Mokrus (dawniej Gang Olsena) - klawisze.

Kasa Chorych
to prawdziwa legenda polskiego blues-rocka, należy do grona najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki (nie tylko bluesowej). Został założony w 1975 przez grającego na harmonijce ustnej Ryszarda „Skibę” Skibińskiego i gitarzystę Jarosława Tioskowa, w połowie lat osiemdziesiątych swoją muzyka przyczynili się do tego, że polski blues nabrał nowego, świeżego wymiaru. Wnieśli do tej muzyki zastrzyk ożywczej energii i pomysłów powodując, że bluesem zainteresowali się również młodzi ludzie. To dzięki Kasie Chorych muzyka bluesowa rozbrzmiewała na najważniejszych festiwalach rockowych w Polsce. Po tragicznej śmierci Skibińskiego w 1983 r. zespół zawiesił działalność. W 1992 roku muzycy skrzyknęli się na powrót pod wodzą Jarosława Tioskowa. Nowa \"Kasa\" ma w swoim dorobku wydanie nowych płyt, koncerty na wszystkich ważniejszych polskich imprezach bluesowych. W 2009 płyta „Koncertowo!” otrzymała statuetkę Fryderyka 2009, a Michał Kielak został najlepszym harmonijkarzem według ankiety Blues – Top. Do dnia dzisiejszego utrzymują się w czołówce pomimo tego, że konkurencja w postaci młodych wykonawców jest bardzo silna.
W 2014 roku, ukazała się najnowsza płyta zespołu pt. „Orla”. Znajduje się na niej 12 premierowych utworów. Zespołowi na płycie towarzyszą znakomici goście, m.im. Jan Gałach – skrzypce, Bartek Szopiński – Hammond, Adam Wendt – saksofon i Romek Puchowski – gitara Dobro.

Aktualnie zespół tworzą : Jarosław Tioskow (g, slide g, voc), Michał Kielak (hca), Włodek Dudek (g), Krzysiek Wołoszyn (bg), Mirosław Wiechnik (dr),

www.kasachorych.com

03.09.2016 godzina 18:00
Sala Widowiskowo - koncertowa MUZA
ul. Warszawska 2, Sosnowiec

bilety w cenie:

Kat.A - 15,00ZŁ

Kat.B - 10,00ZŁ

Bilety dostępne online na stronie www.kiepura.pl

oraz

w kasie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA

kasa czynna od 9:00 - 16:00