Sosnowiec potęgą sportową. Nie wierzycie? Zagadka: Ile medali przywieźli sosnowieccy judocy z zakończonych właśnie mistrzostw świata w ju-jitsu? Odpowiedź: 35 procent medalowej puli!

Osiem! Tak jest! Aż osiem razy stawali na pudle zawodnicy KS Budowlani Sosnowiec na zakończonych dopiero co Mistrzostwach Świata Ju-Jitsu 2016. Startowało w nich kilkuset zawodników z różnych krajów, w tym oczywiście z ojczyzny tej dyscypliny sportu, czyli z Japonii.

Mistrzostwa Świata Ju-Jitsu 2016 rozgrywane były w Hali Orbita we Wrocławiu od piątku do minionej niedzieli. I wyobraźcie sobie, że sam tylko Sosnowiec zdobył więcej medali niż niejedna reprezentacja narodowa. W mistrzostwach do rozdania były 23 medale. Skoro zawodnicy z Sosnowca zdobyli aż osiem z nich to z prostego rachunku wynika, że zgarnęli prawie 35 proc. wszystkich krążków. A przecież to były mistrzostwa świata.

To również wielki sukces płci pięknej. Z tych ośmiu medali aż sześć wywalczyły zawodniczki KS Budowlani. I jak teraz mówić, że płeć piękna to słaba płeć? No nie da się przecież.

Przedstawiamy nasze mistrzynie i mistrzów. Miła to prezentacja:

Złoto:

MARTYNA BIEROŃSKA (-55kg) Fighting
RAFAŁ RISS (+94kg) Fighting

Brąz:

MAGDALENA GIEC (-49kg) Fighting
MARTYNA BIEROŃSKA (-55kg) Ne-waza
MARTA WALOTEK (-62kg) Fighting
JUSTYNA SITKO (+70kg) Fighting
JUSTYNA SITKO(+70kg) Ne-waza
MATEUSZ DURAN (-85kg) Fighting

Kolejnych dwóch zawodników uplasowało się w pierwszej dziesiątce najlepszych judoków na świecie:

ANDRZEJ HRUBY (-69kg) 7 MIEJSCE
JAKUB SOBCZAK (-69kg) 9 MIEJSCE

Bardzo się cieszymy mogąc przekazać taką informację wszystkim mieszkańcom Sosnowca. Naszym mistrzom z całego serca dziękujemy.


Radość po wygranej walce.
Martyna Bierońska po zdobyciu mistrzostwa świata.
Reprezentacja Polski (w tym Sosnowca).