Sosnowiec będzie miał swoją sportsmenkę na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Polskie barwy będzie tam reprezentować Marta Puda, zawodniczka Zagłębia.

Marta Puda jest szablistką Towarzystwa Miłośników Szermierki Zagłębia Sosnowiec. 13 sierpnia wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Brazylii w turnieju drużynowym kobiet.

Jest to ogromny sukces pani Marty i wielkie wyróżnienie dla sosnowieckiego klubu. Zadecydowała jej postawa na ostatnich mistrzostwach Europy seniorów. Marta Puda należała do czteroosobowej drużyny Polek, które wywalczyły na tych zawodach czwarte miejsce.

Zawodniczka Zagłębia Sosnowiec nie tylko jest jedną z najlepszych szablistek w Polsce, ale zalicza się do ścisłej światowej czołówki. W tym sezonie aż cztery razy stawała na przysłowiowym pudle.

Zdobyła brąz na Uniwersjadzie w Gwanju w Korei Południowej, brąz na mistrzostwach Polski, trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w stolicy Wenezueli Carasas (drużynowo) i trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w chińskim Foshan (również drużynowo). Odniosła również szereg innych sukcesów.