Moda, odchudzanie, aktywność fizyczna, ciąża i wychowywanie dzieci to tylko wybrane kategorie, którym poświęcono ciekawe aplikacje ułatwiające wykonywanie obowiązków czy realizowanie swoich pasji. Przedstawiamy przykładowe programy dla kobiet, które mogą im pomóc w pokonywaniu codziennych wyzwań

Aplikacje dla kobiet

W sklepach Google Play i App Store znajdują się tysiące aplikacji, które mogą pomóc kobietom w obowiązkach, ale również będą przydatne w realizowaniu pasji. Twórcy takiego oprogramowania oddają do naszej dyspozycji często całkowicie darmowe aplikacje, które sprawiają, że jest nam łatwiej, a ich pomysłowość jest zaskakująca. Najczęściej rozwiązania te nie stawiają żadnych wymagań, może poza dostępem do sieci, np. stacjonarnego internetu UPC czy do sieci mobilnej. Oto ciekawe aplikacje, które powinny przypaść do gustu kobietom:

  •       Kontrola wydatków – nazwa aplikacji dokładnie sugeruje, do czego jest przeznaczona. Służy on do planowania budżetu domowego. Pozwala kontrolować stan wielu kont i kart kredytowych. Co ciekawe, sprawdzi się również w przypadku osób, które prowadzą działalność gospodarczą. Może pomóc zarządzać fakturami i rachunkami, a dostęp do samej aplikacji można zastrzec hasłem. Kontrola wydatków to aplikacja, która sprawdzi się w przypadku wszystkich kobiet, które chcą np. wiedzieć, ile mają środków i jakie szykują się im wydatki.
  •       Endomondo – tym razem aplikacja przeznaczona dla aktywnych kobiet, które biegają, jeżdżą na rowerze albo poświęcają się jednemu z wielu innych rodzajów aktywności. Jest to najbardziej znany program do monitorowania wyników treningu. Korzystający może np. sprawdzić, jaki pokonał dystans i z jaką prędkością to zrobił. Może śledzić swoje wyniki w poszczególnych dniach, tygodniach, a następnie po zaliczonych trasach dzielić się swoimi wynikami w serwisach społecznościowych. Endomondo dostępne jest w wersji darmowej i płatnej wersji PRO. Aplikacja umożliwia przygotowanie planów treningowych oraz śledzenie ich realizacji. Można brać również udział w wyzwaniach i nawet zdobywać nagrody. W opcji Premium dostępne są m.in. indywidualne plany treningowe, zaawansowane statystyki oraz trening interwałowy.
  •       Makeup – aplikacja dla kobiet, które chcą zmienić swój wygląd i przekonać się, jak będą wyglądały w danym kolorze włosów, zanim się na to zdecydują. Korzystająca z programu musi jedynie zrobić sobie zdjęcie i dopasować kontur twarzy do fotografii, a następnie może już sprawdzać, jak będzie wyglądać w danym kolorze włosów i makijażu. Do stylizacji można dołączać różne dodatki, takie jak okulary czy opaski.
  •       Asap54 – spotkałaś na spacerze kobietę, która miała na sobie znakomitą sukienkę, ale brakuje ci odwagi, żeby zapytać, gdzie ją kupiła? Pomóc może ta aplikacja, która działa na zasadzie wyszukiwania odzieży. Należy zrobić zdjęcie tej osobie, a następnie dodać je do aplikacji. Na tej podstawie wyświetli ona listę takich samych lub podobnych rzeczy. Pojawią się tam nazwy marek oraz ceny. Jeśli na tej podstawie nie uda się odnaleźć tych rzeczy, to innym rozwiązaniem może być wysłanie zapytania do stylistów, którzy pracują przy aplikacji.
  •       Stylebook – aplikacja dla kobiet, które mają tak dużo ciuchów, że same do końca już nie są pewne tego, co posiadają. Jest to sposób na zrobienie porządku w swojej szafie. Najpierw należy dodać wszystkie ubrania, czyli zrobić im fotografie. Na tej podstawie aplikacja podzieli je wszystkie według stylu, ale również pomoże spakować walizkę na wakacje bądź zaplanować stylizację na ważną imprezę czy jakiekolwiek inne wyjście.
  •       The Hunt – aplikacja, która ułatwia poszukiwania ciuchów znalezionych w sieci. Jeśli nie wiesz, z czyjej kolekcji pochodzi dana rzecz, to wystarczy, że dodasz do aplikacji zdjęcie, a następnie jej społeczność powie ci, gdzie to kupisz i od kogo to pochodzi. Jeśli interesuje cię opinia innych osób, to możesz dodać swoje zdjęcie i zapytać społeczność o ocenę lub ewentualnie o rady odnośnie do tej stylizacji.
  •   Ćwiczenia na brzuch A6W – jeszcze nie tak dawno aerobiczna szóstka Weidera była najpopularniejszym zestawem ćwiczeń na brzuch. Oczywiście jak to w przypadku każdego treningu również i tutaj największe znaczenie mają staranność, systematyczność i poprawne wykonywanie ćwiczeń. Przede wszystkim pomoże ona zaplanować trening na kolejne dni, a dzięki komunikatom głosowym nie trzeba co chwilę spoglądać na smartfona. Aplikacja przypomina o tym, że danego dnia należy wykonać kolejny trening.
  •   Dziennik Maluszka – tym razem aplikacja, którą docenią mamy małych dzieci. Pomaga ona w planowaniu obowiązków związanych z dzieckiem. Przypomina o porze karmienia, przewijania czy snu, a na dodatek zawiera mnóstwo porad związanych z dbaniem o małe dziecko. Dzięki aplikacji można w prosty sposób rejestrować postępy w rozwoju dziecka.
  •   7 Weeks – bardzo prosta aplikacja przeznaczona dla osób, które potrzebują dodatkowej motywacji do działania, np. do regularnych ćwiczeń czy odpowiedniego odżywiania się. Można w niej ustalić plan na dany dzień i jeśli wszystko uda się zrealizować, dany dzień oznaczyć krzyżykiem. Jeśli się nie uda, to wtedy należy go oznaczyć kółkiem.
  •   Fitsy – w tym przypadku aplikacja dla fanów sportów grupowych, którym jednak brakuje odpowiedniego towarzystwa do uprawiania tych dyscyplin. Po pierwsze jednak program zawiera informacje o tym, jak należy wykonywać poszczególne ćwiczenia. Jednak głównym jej celem jest znajdowanie osób, które są zainteresowane dokładnie tym samym rodzajem aktywności. Aplikacja ma również opcje charakterystyczne dla tzw. social mediów – można w niej zapisywać swoje postępy i dzielić się nimi w portalach społecznościowych. Pozwala ona również oceniać trenerów i poszczególne dyscypliny sportowe. Przyda się przede wszystkim tym, którzy chcą uprawiać dany sport grupowy, ale nie mają z kim.