Samoprzylepne folie na okna służą wielu celom. Są wśród nich folie reklamowe, które pozwolą nam reklamować swoje usługi i produkty. Są również folie antywłamaniowe, zwiększające bezpieczeństwo mienia i osób. Znajdziemy ponadto folie przeciwsłoneczne, będące doskonałą alternatywą dla klimatyzacji. Nie możemy zapomnieć także o foliach mrożonych, prywatyzujących. Sprawdź, których właśnie potrzebujesz do swojego miejsca pracy lub domu!

Folie reklamowe

Jeśli chcemy wyróżnić swój lokal na tle konkurencji, zareklamować nowe usługi lub produkty, wybierzemy folie reklamowe. Dzielą się one na: folie OWV (one way vision), folie z nadrukiem i folie ploterowe.

Pierwsze z nich to folie reklamowe o dziurkowanej strukturze, działające jak lustro weneckie. Ograniczają widoczność do wewnątrz, jednak nie pozbawiają nam możliwości podglądania tego, co dzieje się na zewnątrz.

Folie reklamowe z nadrukiem charakteryzują się gładką, jednolitą powierzchnią, która ogranicza widoczność w obie strony. Najczęściej spotkamy się z nimi w galeriach handlowych, jak i na halach magazynowych, czy produkcyjnych. Występują w dwóch wariantach, jako folie polimeryczne z nadrukiem oraz folie monomeryczne z nadrukiem.

Są również folie ploterowe, przeznaczone nie do zadruku, a wycinania wzorów i napisów za pomocą plotera.

Folie antywłamaniowe

Osoby, które chcą zwiększyć bezpieczeństwo swoje, innych, czy też swojego mienia, zdecydują się na folie antywłamaniowe na okna. Tak naprawdę, podobnie jak folie ochronne i folie bezpieczne, należą one do większej grupy, określanej jako folie zabezpieczające.

Decydując się na folie antywłamaniowe, musimy pamiętać, że ich głównym celem jest opóźnienie ewentualnej próby włamania, jak i ochrona innych osób przed skaleczeniem się odłamkami szkła. Gdy dojdzie do uszkodzenia szyby ostrym narzędziem, szklana tafla zabezpieczona folią pęka, jednak nie rozpryskuje się na kawałki, a utrzymuje w ramach. W ten sposób możemy utrudnić i opóźnić w czasie działania intruza.

Folie antywłamaniowe na szyby (folia antywłamaniowa P2A) to najtrwalsze, najwytrzymalsze ze wszystkich produktów z tej grupy. Tuż za nimi klasyfikują się folie ochronne (folia ochronna P1A). Folie o najmniejszej grubości to z kolei folie bezpieczne (folia bezpieczna B2B).

Ich trwałość i odporność na atak z użyciem ostrego narzędzia przesądza o zastosowaniu folii zabezpieczających. Folie antywłamaniowe z montażem świetnie sprawdzają się przede wszystkim w placówkach bankowych, salonach złotniczych, czy biurach. Folie bezpieczne to natomiast częsty wybór do szkół, przedszkoli i żłobków.

Folie mrożone

Folie mrożone to folie prywatyzujące, tak samo, jak folie mleczne i folie dekoracyjne. Ich montaż na szklanych powierzchniach ma na celu zwiększenie naszej prywatności i ograniczenie widoczności zarówno z zewnątrz, jak i na zewnątrz.

Folie mrożone (folie szronione) i folie mleczne (folie białe) to produkty bardzo zbliżone. Główne różnice ograniczają się tu do ich zabarwienia oraz powierzchni. Folie mrożone, w odróżnieniu od mlecznych, mają odcień bardziej grafitowy. Są przy tym plastyczniejsze, dlatego możemy dodatkowo uatrakcyjnić ich strukturę wycinanymi ploterowo wzorami.

Folie dekoracyjne to natomiast folie z już gotowymi zdobieniami, które poza funkcją praktyczną, prywatyzującą, mają również walory dekoracyjne.

Folie przeciwsłoneczne

Folie przeciwsłoneczne mają za zadanie zredukowanie szkodliwego rażenia słonecznego, a także ograniczenie nagrzewania się pomieszczeń i obniżenie w nich temperatury. To zróżnicowana grupa produktów, w której znajdziemy:

  • Folie przeciwsłoneczne metalizowane –
  • folie przeciwsłoneczne o metalizowanej powierzchni, tworzącej efekt lustra weneckiego, widoczny w ciągu dnia. Oznacza to, że poza standardowymi funkcjami, jakie spełniają wszystkie
  • folie przeciwsłoneczne,
  • folie metalizowane dbają również o naszą prywatność. To także najciemniejsze ze wszystkich dostępnych modeli.
  • Folie przeciwsłoneczne ceramiczne –
  • to jasne folie obniżające temperaturę, które w odróżnieniu od metalizowanych są całkowicie bezbarwne i niewidoczne na szybie.
  • Folie przeciwsłoneczne kompozytowe – folie przeciwsłoneczne
  • określane jako multiglass, napylane zarówno metalami, jak i ceramiką. Łączą w sobie właściwości folii przeciwsłonecznych metalizowanych i folii przeciwsłonecznych ceramicznych. Jako jedyne mogą być ponadto montowane od wewnętrznej strony przeszklenia, ale tylko w oknach z wkładami dwuszybowymi.
  • Folie na świetliki dachowe (folie przeciwsłoneczne na poliwęglan) –
  • przeznaczone do aplikacji na płytach poliwęglanowych, z których wykonuje się przede wszystkim świetliki dachowe w halach i magazynach, a także ogrody zimowe.