Jesień i zima to czas, w którym trzeba w sposób szczególny zadbać o komfort małego członka rodziny podczas codziennych spacerów. Doskonale sprawdzą się śpiworki do wózka spacerowego. Warto zadbać o to, aby były dobrej jakości. Powinny być wykonane z miękkich materiałów, które nie uczulają delikatnej skóry malucha. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze śpiworków? Dowiesz się tego z poniższego tekstu.

Jak ubrać dziecko, gdy nadchodzą chłodne dni?

Optymalny ubiór malucha to dla wielu rodziców nie lada wyzwanie. Z pewnością i Ty stajesz przed trudną decyzją, w co ubrać dziecko, aby nie było mu ani za ciepło, ani zbyt zimno. Pamiętaj, że przegrzanie malucha może być tak samo niebezpieczne dla jego zdrowia, jak ubranie zbyt lekkie. Najlepiej zrobisz, jeżeli przed spacerem ubierzesz dziecko w kilka warstw. Popularna “cebulka” doskonale sprawdza się w przypadku małych dzieci, jak i dorosłych. Daje swobodę działania - gdy zza chmur wyjrzy słońce i temperatura powietrza nagle wzrośnie, wówczas można ściągnąć sweterek czy bluzę. Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoja pociecha nie zmarznie podczas spaceru nawet gdy będzie mróz, to koniecznie zainwestuj w dobrej jakości śpiworki do wózka spacerowego. Zapewnią one komfort termiczny maluchowi, oczywiście pod warunkiem, że zostaną odpowiednio dobrane.

Śpiworki do wózka spacerowego - jak wybrać ten najlepszy?

Nie ograniczaj się do jednego śpiworka. Nieprzewidziane sytuacje i zdarzenia losowe, takie jak na przykład przelana pielucha, mogą zdarzyć się często. Co zrobisz, gdy jedyny śpiworek zamoknie? Mniej w zanadrzu przynajmniej jedną dodatkową sztukę na zmianę. Jeżeli chcesz, aby śpiworki do wózka spacerowego spełniały swoje zadanie, to zwróć uwagę na to, aby dobrać odpowiedni rozmiar. Nie kupuj za dużych śpiworków - gdy maluch będzie miał zbyt dużo luzu, śpiworek nie będzie go grzał, tak jak powinien. Co ważne, śpiworek nie powinien być także zbyt ciasny. Zadbaj o to, aby dziecko miało w śpiworku pełną swobodę ruchów. Dzięki temu maluch będzie się zdecydowanie mniej pocił.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając śpiworek do dziecięcego wózka?

Każdy śpiworek do spacerówki powinien mieć otwory, przez które bez problemu przeciągniesz pasy od wózka. Zabezpieczają one malucha przed wypadnięciem. Sprawdź, czy śpiworek, który chcesz kupić, będzie pasował do spacerówki. Niektóre modele wózków wymagają konkretnych rozwiązań jeżeli chodzi o rozmieszczenie pasów. Jeżeli chcesz zapewnić dziecku maksymalny komfort podczas spacerów, to zwróć uwagę na to, aby śpiworek był wodoodporny. Możesz także samodzielnie zaimpregnować materiał, ważne, aby to zrobić przed pierwszym użyciem. Dzięki temu śpiworki do wózka spacerowego nie będą tak szybko wchłaniać wody. Jest jeszcze jedna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę. Chodzi o materiał i jakość wykonania. Rodzaj materiału jest szczególnie istotny dla małych alergików. Wybieraj takie tkaniny, które nie spowodują podrażnień na delikatnej skórze Twojego dziecka.