W najbliższy weekend muzea otwierają swoje podwoje dla amatorów wieczornego zwiedzania. Z tej okazji Koleje Śląskie przygotowały dodatkowe nocne połączenia, aby zwiększyć możliwości powrotu uczestników Nocy Muzeów. Pociągi wyjadą z Katowic w trzech kierunkach: do Zawiercia, Tychów oraz Gliwic.

Łącznie dodatkowe pociągi zatrzymają się na 30 stacjach. Wszystkie trzy połączenia wystartują ze stolicy województwa w nocy z 19 na 20 maja o tej samej godzinie – 01:35. W miarę możliwości rozkład jazdy pociągów został tak ułożony, by zapewnić przesiadki na nocne autobusy. W przypadku Będzina możliwa będzie np. przesiadka na autobus linii 904N, a w Gliwicach na połączenia 60N i 32N. Szczegółowy rozkład jazdy poszczególnych połączeń można znaleźć w tabelach poniżej.

W specjalnych pociągach na Noc Muzeów będzie obowiązywać taka sama taryfa jak w pociągach rozkładowych. Honorowane będą też wszystkie bilety okresowe. Zakup biletów na dworcu w Katowicach będzie możliwy zarówno w biletomatach, jak i w kasie – kasa w głównej hali dworca działa całą dobę.

W ubiegłym roku z propozycji KŚL w tym zakresie skorzystało kilkaset osób – największym zainteresowaniem cieszyły się kursy w kierunku Gliwic i Częstochowy.