Jeszcze dziś można oglądać mieszkania, które władze Sosnowca chcą przekazać pod wynajem w zamian za remont. Przy okazji naszych poprzednich publikacji na ten temat mieliście mnóstwo pytań i wątpliwości. Staraliśmy się je wyjaśnić.

Po pierwsze. Sporo osób wyrażało wątpliwości czy mieszkania będą przydzielane według obiektywnych kryteriów, czy po znajomości.

Po drugie. Były i takie osoby, które już złożyły wniosek i został on rozpatrzony negatywnie. O to również pytaliśmy.

Po trzecie. Pojawiły się pytania, gdzie można składać wnioski, skąd wziąć formularz, który trzeba wypełnić.

Po czwarte. Mieszkania można obejrzeć jeszcze tylko dziś. Warunek to wcześniejsze umówienie się z administracją. Czy więc ci, którzy dziś zadzwonią, będą mogli obejrzeć mieszkania?

Zaczynamy od ostatniego. Jak nas poinformowano w Urzędzie Miasta, w sprawie konkretnego mieszkania należy kontaktować się z konkretną administracją. Jej pracownicy nie powinni robić problemów.

Adresy mieszkań i numery kontaktowe administracji podaliśmy w jednej z poprzednich informacji. Jest dostępna zarówno na Facebooku, jak i na naszej stronie www. Zorientujecie się po tytule. Mowa w nim o mieszkaniach.

Pamiętajmy, że są to mieszkania pod wynajem. Jednak chodzi o umowę najmu na czas nieograniczony, czynsz ma być do udźwignięcia. Warunki, które trzeba spełnić także opisaliśmy w poprzednich dwóch tekstach na ten temat. Nie pisaliśmy tylko o kryterium 7 mkw. na osobę (obecnie). Ale, jeśli na przykład ktoś w ogóle nie ma swojego mieszkania, to być może nie ma nawet tych 7 mkw. Jeśli chodzi o pozostałe warunki – zajrzyjcie do poprzednich naszych tekstów, a najlepiej zapytać w Urzędzie Miasta.

Pani Iwona Tokarska, kierownik działu mieszkaniowego z Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych poinformowała nas, że urzędników obliguje uchwała Rady Miasta, a o przyznawaniu mieszkań. Jeśli będzie kilka wniosków na jedno mieszkanie, będzie decydować pierwszeństwo, czyli mieszkanie dostanie ten, kto pierwszy złożył wniosek.

Wnioski można składać jeszcze przez kilka dni.

Jeśli komuś odrzucono wniosek o mieszkanie, to na pewno nie było to w tym programie. Jest on zupełnie nowy. Po raz pierwszy ruszył dopiero w tym roku.