W dniach 8- 9 grudnia 2017 r. w godzinach 10:00 – 18:00 w Auchan Sosnowiec odbędzie się kolejna edycja projektu. Będą to Mikołajkowe Dnia Dawcy Szpiku w Auchan. Na terenie sklepów Auchan w całej Polsce będzie można zarejestrować się, jako potencjalny Dawca szpiku oraz wesprzeć Fundację DKMS poprzez darowiznę pieniężną do skarbonek. Rejestrację potencjalnych Dawców będą wspierać pracownicy – wolontariusze Auchan.

Już 8- 9 grudnia w Auchan Sosnowiec oraz 8-10grudnia w 68 hipermarketach Auchan w całej Polsce, odbędą się akcje rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych do bazy Fundacji DKMS. Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku są wyjątkową okazją, ponieważ to już 11 raz Fundacja DKMS wraz z Auchan Polska łączą swoje siły zwiększając szansę na znalezienie Dawców dla każdego pacjenta potrzebującego przeszczepienia. Tegoroczne Dni Dawcy Szpiku w Auchan dedykowane są Karolkowi i innym pacjentom dotkniętym nowotworem krwi.

- Powiedziałam Karolkowi podczas kolejnego trudnego pobrania krwi, że mama też się ukłuje, by nie był w tym sam. Popatrzył na mnie poważnie i powiedział, że się nie zgadza, bo mnie bardzo kocha i nie chce abym cierpiała tak jak on. - mówi Dorota, mama Karolka z Wroclawia

Karolek mimo zaledwie 9 lat już musiał zmierzyć się z nowotworem – na początku białaczką limfoblastyczną, którą pokonał. Niestety, we wrześniu tego roku białaczka powróciła pod postacią ostrej białaczki szpikowej. Tym razem Karolkowi nie wystarczy już sama wola walki by wygrać z chorobą. Konieczne jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego.

Leczenie nowotworu to ciągła izolacja, dlatego Karolek w szkole był zaledwie 3 dni. Dzieciństwo spędza w szpitalnej sali z dala od szkolnego korytarza pełnego kolegów i zabawy. Pracownicy Auchan zainicjowali Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku. Wiedzą, że szansą na uratowanie życia Karolka i innych pacjentów jest rejestracja potencjalnych Dawców.

- To właśnie poprzez akcję rejestracji potencjalnych Dawców szukamy bliźniaka genetycznego dla Karolka oraz innych chorych potrzebujących przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Chcę myśleć, że te Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan, dedykowane malutkiemu Karolkowi okażą się szczęśliwe przede wszystkim dla niej! Wierzę, że zaangażowanie oraz wsparcie pracowników, wolontariuszy, a co za tym idzie klientów Auchan doda otuchy chłopcu oraz jej rodzinie w oczekiwaniu na niespokrewnionego Dawcę. To od nas zależy, kto dowie się o akcji. Dlatego apeluję o poinformowanie najbliższych, przyjście, wsparcie i zarejestrowanie się jako potencjalny Dawca już 8-10 grudnia 2017 r. w najbliższym hipermarkecie Auchan. – zachęca Wojciech Niewinowski, pracownik Fundacji DKMS.

Fundacja DKMS wraz z Auchan Polska już 11 raz łączą swoje siły zwiększając szansę na znalezienie Dawców dla każdego pacjenta potrzebującego przeszczepienia. Dziesięć edycji wspólnego projektu zaowocowały zorganizowaniem ponad 408 akcji rejestracji na terenie sklepów Auchan. Podczas dotychczasowych Dni Dawcy Szpiku w Auchan do grona nowych potencjalnych Dawców dołączyło 49 616 osób, a 125 z nich zostało faktycznymi Dawcami, którzy dali szansę na nowe życie.