Zarówno skorzystanie z aplikacji, jak i doładowanie online lub w bankomacie nie może zajmować wiele czasu. Rozwiązania te powinny szybko i sprawnie przeprowadzić nas przez proces doładowania telefonu. Maksymalne uproszczenie go gwarantuje lojalność klientów, a co za tym idzie – sukces operatora.

Zdrapka lub wydrukowany kod otrzymywany w sklepie to najpowszechniejsza forma doładowania telefonu. Jest najdłużej obecna na rynku, a klienci wciąż z niej bardzo chętnie korzystają. Jednak nie stanowi jedynego sposobu na to, jak doładować telefon

Doładowanie telefonu

Dziś powszechne stało się również doładowanie telefonu poprzez kasowe terminale płatnicze. Proces ten możemy przeprowadzić podczas wizyty w sklepie lub osiedlowym kiosku. Nie musi to wcale kosztować nas dodatkowej energii ani czasu. Wystarczy poinformować sprzedawcę, że chcemy korzystać z tej formy doładowania telefonu. Duże banki oraz sieci obsługujące bankomaty wprowadziły możliwość doładowywania karty prepaid właśnie poprzez te urządzenia. Zwykle służą one do wypłacania pieniędzy, ale działają również jako wpłatomaty i miejsca, w których możemy zasilić swoje konto nowymi środkami. Kiedy naciśniemy odpowiedni przycisk na monitorze, urządzenie powie nam, jak mamy postępować, by bezpiecznie przeprowadzić cały proces. Aby doładować konto, możemy również skorzystać ze swojego konta bankowego w Internecie, czyli z tzw. bankowości elektronicznej. Wystarczy do tego komputer stacjonarny lub urządzenie mobilne. To całkowicie bezpieczny proces. Podobnie zresztą, jak w przypadku aplikacji. Aby doładować konto na kartę w sieci Red Bull MOBILE, trzeba skorzystać z aplikacji PLAY24, którą można pobrać ze strony: play.pl/play24. Daje ona też dostęp do konta użytkownika, co pozwala na stałe monitorowanie wykorzystanych środków.

Czego nie robić przy doładowaniu telefonu?

Jak podpowiadają fachowe serwisy i osoby, które znają się na tej branży, nie należy ufać miejscom w sieci oferującym darmowe doładowanie konta na karcie. Oferta brzmi kusząco, ale nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Zamiast przyrostu środków na koncie możemy się spodziewać nagłej ich utraty. Zwykle bowiem skorzystanie z instrukcji na tego rodzaju serwisach kończy się uruchomieniem drogich płatnych subskrypcji. Dlatego, by nie doprowadzić do straty pieniędzy, dla własnego bezpieczeństwa lepiej doładowywać konto za pośrednictwem stron autoryzowanych przez operatorów. Doładowując telefon, możemy sami wybrać kwotę, jaką chcemy zasilić konto. Konkurujący ze sobą operatorzy nie mają umów, które zmuszałyby użytkownika do korzystania wyłącznie z tego samego planu taryfowego. Ba, nawet lojalność wobec jednej sieci nie jest w tym przypadku konieczna, w przeciwieństwie do umów z abonamentem. Można łatwo zrezygnować z usług dotychczasowego operatora i zacząć korzystać z korzystniejszego dla nas rozwiązania, na przykład takiego, jakie oferuje Red Bull MOBILE. Wystarczy kupić starter i zainstalować w telefonie kartę SIM.