Zwiększenie bezpieczeństwa w Internecie, wiedza o zagrożeniach czyhających w nim, wgląd na aktywność swojego dziecka w sieci i wreszcie pokazanie jak najmłodsi widzą Internet - to główne założenia projektu „Smart Family”.

Inicjatywa siódemki licealistów z Sosnowca polega na przeprowadzeniu warsztatów zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci jeszcze uczęszczających do podstawówki.

Cała akcja narodziła się dzięki platformie Zwolnieni z teorii, gdzie Natalia Wróbel, Weronika Pryciuk, Julia Stępień, Łukasz Przybylik, Adam Sosnowski, Maciej Stachurski i Damian Stamburski zebrali się razem i postanowili przeciwdziałać nierozważnemu korzystaniu z Internetu.

Specjalnie dla młodszej grupy są organizowane warsztaty w szkołach podstawowych, gdzie mogą dowiedzieć się, ile informacji obca osoba jest w stanie wyczytać z profilu na Facebooku i do czego może je wykorzystać, zobaczyć jak niebezpieczne są niektóre trendy.

Dla dorosłych licealiści proponują otwarte warsztaty, gdzie pokażą metody rozpoznawania oszust, na co powinno się uważać w Internecie i jak w prosty sposób mieć oko na aktywność dziecka i jego czas spędzony przed komputerem i telefonem. Do akcji przyłączyły się firmy Kasperskyy.lab, Alsen, Gigaland, kawiarnia Kaprys oraz Urząd Miasta Sosnowiec.

Warsztaty dla rodziców odbędą się 14 maja o godzinie 17:00 w Urzędzie Miasta Sosnowiec (sala 221) oraz 15 maja o godzinie 17:00 w Sosnowcu ul. Czeladzka 58 (budynek VI LO w Sosnowcu Im, Janusza Korczaka).