W środę 8 lutego ok. godz. 12.00 zamknięty zostanie fragment przebudowywanej ul. Armii Krajowej w Kazimierzu Górniczym. Wyłączony z ruchu, za wyjątkiem autobusów komunikacji publicznej oraz dojazdów do posesji, będzie odcinek od skrzyżowania z ul. Główną do skrzyżowania z ul. Starzyńskiego.

Objazdy zostaną poprowadzone ulicą Kościuszkowców w Sosnowcu, a następnie ulicami Sosnowiecką, Łuszczaka, Szałasowizna w Dąbrowe Górniczej oraz ponownie w Sosnowcu ulicami Bobrek, Gałczyńskiego, Waltera Janke oraz Metalową. Ponadto „mały objazd” związany z zamknięciem wyjazdu z ul. Juliuszowskiej poprowadzony zostanie ulicami Feliksa i Maczkowską.

Początkowo planowany był remont tylko samej nawierzchni. – Zbadaliśmy jakość podbudowy drogi, okazało się, że wymiana samej nawierzchni niczego nie zmieni. Droga za kilka lat znów nadawałaby się do remontu – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Na zlecenie gminy została wykonana kompleksowa dokumentacja przebudowy całej ulicy wraz z infrastrukturą. Koszt wszystkich prac szacowany był na ponad 14 mln zł., po zakończonym postępowaniu przetargowym spadł do 6,8 mln zł. – Powstanie nie tylko ponad kilometr nowej drogi wraz z odprowadzeniem wody deszczowej, o co walczyli mieszkańcy, ale także chodnik, ścieżka rowerowa oraz ledowe oświetlenie ulicy. Wybudujemy również nowy most nad Bobrkiem, zrobimy to tak, by już w to miejsce nie wracać i ponownie go nie rozgrzebywać – mówi prezydent Chęciński.

Umowę z wykonawcą, Wojewódzkim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych z Katowic podpisało miasto oraz Sosnowieckie Wodociągi S.A.– Nasza część umowy dotyczy budowy nowej sieci wodociągowej oraz kanalizacji, której wcześniej w tym rejonie nie było. Wspólnie zadbamy o komfort mieszkańców, którzy po zakończeniu wszystkich robót będą mogli wreszcie przyłączyć się do kanalizacji – wyjaśnia Magdalena Pochwalska, prezes Sosnowieckich Wodociągów.

Prace przy przebudowanie ulicy potrwają do końca roku. Na bieżąco będziemy informować o stanie realizacji jak również o ewentualnych zmianach dotyczących objazdów.