Temperatury przekraczające trzydzieści stopni Celsjusza szczególnie w centrach miast dają się mocno we znaki. Dlatego Sosnowieckie Wodociągi zdecydowały się ustawić na Placu Stulecia saturator.

Każdy, kto będzie przechodził w okolicach pomnika Jana Kiepury będzie mógł za darmo napić się wody – do wyboru z sokiem lub bez. - Woda, z której zasilane są kurtyny i saturator spełnia wszelkie normy i wytyczne w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi i pochodzi z sieci miejskiej – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Saturator jest dostępny od wtorku 11 czerwca do soboty 15 czerwca w godzinach od 10.00 do 18.00. W niedzielę będzie gasił pragnienie uczestników koncertu „Dzień Wolności i Solidarności”, który odbędzie się na Placu Papieskim. W ten sposób Sosnowiec uczci 20. rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do stolicy Zagłębia oraz 100. rocznicę wybuchu I powstania styczniowego (więcej TUTAJ).

Jeżeli wysokie temperatury będą utrzymywały się w przyszłym tygodniu, saturator Sosnowieckich Wodociągów powróci na Plac Stulecia.

Specjalnie dla mieszkańców Wodociągi ustawiły też na Patelni, kolejną, szóstą kurtynę wodną. W Sosnowcu działają kurtyny wodne: dwie w Parku Sieleckim (na głównym placu oraz od strony ul. Legionów), obok sali koncertowej „MUZA” (ul. Warszawska) w Parku Środula oraz w Parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym. Kurtyny są uruchamiane każdorazowo w przypadku, gdy temperatura w cieniu przekroczy 25 stopni Celsjusza.