Sosnowieccy policjanci ustalili, że za serię kradzieży paliwa dokonywanych na terenie całej aglomeracji, odpowiedzialny jest 25-letni mieszkaniec Sosnowca.

W okresie od marca do września 2017 roku nieznany mężczyzna dokonał serii wielu kradzieży paliwa na różnych stacjach na terenie całej aglomeracji. Całość danych w sprawie zgromadzili policjanci z Wydziału Do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Sosnowcu, bowiem większości z nich dokonano właśnie na terenie naszego miasta.

Policjanci powiązali wszystkie zdarzenia i ustalili sprawcę. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Sosnowca. Ponieważ jak wynikało ze zgromadzonych materiałów, sprawca uczynił sobie z dokonywania kradzieży stałe źródło dochodu, prokurator zdecydował o tym, że właśnie tej treści zarzuty zostaną mu postawione.

Tym samym, mimo iż kwota zrabowanego mienia w poszczególnych przypadkach nie była wysoka, mężczyzna odpowie jak za przestępstwo. Przy tej kwalifikacji prawnej górna granica kary może wynosić nawet 7,5 roku więzienia.