Tani obiad na mieście Czy w Sosnowcu można tanio i dobrze zjeść? Tanio, owszem. Czy dobrze - to zależy od miejsca i od dnia tygodnia.

Gdzie tanio i dobrze zjeść pyszny obiad w Sosnowcu? To pytanie raz za razem powraca do nas jak bumerang. Zwłaszcza w sytuacji, gdy nie mamy ochoty jeść w domu kolejny nudny filet z mizerią albo roladę z modrą kapustą.

Domowe jedzenie jest pyszne. A babcine obiady.... Mhm. Niebo w gębie. Pierogi z jagodami lub knedle z truskawkami pływające w słodkiej, gęstej śmietanie. Każdorazowo pieczołowicie przygotowywane przez babcine ręce. Smak dzieciństwa, który na zawsze zostanie w naszej pamięci. Niestety często jest to smak, który trudno spotkać już potem.

W Sosnowcu jest parę miejsc, gdzie można zjeść tanio. Czy dobrze? Różnie z tym bywa. Zależy od dnia tygodnia. Ale my nie chcemy tu krytykować. Jedynie chwalić.

Przy Stawikach niedaleko Stadionu Ludowego znajduje się Siedlisko. Niekiedy opęka w szwach, ale są takie dni, gdy łatwo tam znaleźć miejsce. Z kolei w samym centum niezgorzej można zjeść w lokalach na Patelni, a także niedaleko niej, przy Małachowskiego i na Modrzejowskiej.

Wszyscy zapewne znają Zapiekarnik. Co prawda pojawiły się opinie, że jedzenie nieco się tam popsuło. My nie możemy potwierdzić. Choć bardzo wielu ludzi w centrum wybiera bar w Plazie. Nie, żeby pękał w szwach, ale bywa tam tłoczno.

Polecamy natomiast kilka lokali na Pogoni. Niedrogie pizzerie, herbaciarnia i przytulna restauracyjka, gdzie warto zjeść przepyszny placek po węgiersku.

Dobre ceny i krótki czas czekania, to główne atuty tych miejsc.

A mimo to spotkalismy sporo osób, które twierdzą, że w Sosnowcu nie da się zjeść tanio i dobrze. Przyłączacie się do takiego stwierdzenia?

Ciekawe, gdzie wy jadacie smacznie i dobrze w Sosnowcu? Na pewno przeoczyliśmy niejedno miejsce, godne polecenia. Zweryfikujemy czy nasze kubki smakowe są podobne?