Po raz kolejny sosnowiecki samorząd uruchomił akcję bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla seniorów. Program profilaktycznych szczepień dedykowany jest tylko dla mieszkańców Sosnowca, którzy ukończyli przynajmniej 60 lat.

Zaszczepić można się od 1 września do 30 listopada w kilku punktach na terenie miasta. – Planujemy zaszczepienie około 1500 osób w wieku 60 lat i powyżej – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Dla osób w wieku 60 lat i powyżej posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R (upośledzenie narządu ruchu) lub N (choroby neurologiczne) lub odpowiednio I grupa z w/w schorzeniami szczepienia będą wykonywane w miejscu zamieszkania pacjenta.

Szpital Miejski będzie wykonywał również szczepienia wyjazdowe w siedzibach Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego oraz w Przychodni Milowice, natomiast nie są jeszcze znane dokładne terminy tych wyjazdów.

Realizatorami programu w tym roku są:
Sosnowiecki Szpital Miejski Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Szpitalnej 1
For Help. Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wojska Polskiego 73
NZOZ Nasza Przychodnia z siedzibą przy ul. Kisielewskiego 2
Fundacja Unia Bracka w ramach dwóch lokalizacji: w Przychodni Brackiej Porąbka-Klimontów przy ul. Dmowskiego 6a i w Przychodni Brackiej Kazimierz-Juliusz przy ul. Ogrodowej 1.