Adę z Sosnowca urzędnicy skazali na śmierć tylko dlatego, że ma już dowód osobisty. Jej młodszemu bratu pozwolili żyć do osiemnastych urodzin.

O Adzie i Sebku trudno spokojnie mówić. Oboje chorują na rzadką chorobę. Lek na tę chorobę jest, istnieje. Ale ponieważ Ada ma już 22 lata i jest dorosła, powiedziano jej, że ma sobie sama sfinansować leczenie. Jej brat ma szansę na bezpłatny program lekowy tylko dlatego, że jest jeszcze niepełnoletni.

Adrianna i Sebastian Kupcowie cierpią na chorobę Niemanna Picka. Lekarstwo, które może im uratować życie, nazywa się Zavesci. Jest drogie. Zwykli ludzie nie są w stanie sfinansować sobie leczenia. Ale od tego jest państwo, na które płacimy podatki.

W tym wypadku państwo zawiodło, ludzie nie.

- Dzięki ofiarności rzeszy ludzi zakupiliśmy trzy opakowania leku. Ale powoli przestaję chodzić, poruszać się, mówić, uśmiechać - mówi Ada. - Przez bezdusznych urzędników, którzy nie chcą dopuścić do refundacji jedynego dostępnego leku na tą chorobę, powoli uchodzi ze mnie życie. Jednak nie poddaję się.

O życie Ady walczą dwie fundacje, jedna sosnowiecka, druga ogólnopolska. Udostępniły swoje konta dla zbierania środków na leczenie dziewczyny. Można jej również pomóc wysyłając niedrogie sms-y. Ludzie dobrej woli i społecznicy znów wyręczają państwo...

Wszystkie informacje na temat możliwości pomocy znajdziecie w linkach poniżej.

https://www.siepomaga.pl/adrianna

https://www.facebook.com/Adrianna.Sebastian.NPC1/photos/a.1524902177834518.1073741828.1523311114660291/1771971753127558/?type=3

Chcesz przedstawić innym swój biznes? Nic prostszego. Kontakt przez "Wyślij wiadomość" na naszej stronie na Facebooku.
https://www.facebook.com/SosnowiecDlaWas/%MCEPASTEBIN%