Prezydent Miasta Sosnowca oraz NZOZ „MED-JOLAN” zapraszają na bezpłatne badania mammograficzne w ramach programu Narodowego Funduszu Zdrowia.Badania odbędą się w mammobusie, który w dniach 30 stycznia - 10 lutego będzie umiejscowiony przy ul. Ks. Biskupa Adama Śmigielskiego (skwer naprzeciw budynku, w którym znajduje się dyspozytornia Pogotowia Ratunkowego - dawny budynek Szpitala nr 2). Zbadać się będzie można od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-16.00.

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji pod nr tel. 32-263 87 91 w godz. 8.00-16.00.

Rejestrując się należy podać numer PESEL oraz numer telefonu. Na badanie trzeba zgłosić się z dowodem osobistym.

Program przeznaczony jest dla kobiet w wieku 50 - 69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 2 lat. Co 12 miesięcy mogą być badane kobiety z grupy ryzyka, w których rodzinie stwierdzono raka piersi u matki, siostry lub córki. W roku 2017 program obejmuje kobiety ubezpieczone w NFZ, urodzone w latach 1948-1967 (liczy się rok kalendarzowy a nie dokładna data urodzenia).

Dane są sprawdzane przez NFZ. W przypadku podania przez pacjentkę danych niezgodnych z rzeczywistością badanie będzie traktowane jako płatne.

Pacjentki leczone w Poradniach Chorób Piersi lub w Poradniach Onkologicznych nie podlegają badaniom w ramach tego programu NFZ.