To jest czas Marty Pudy! Szablistka TMS Zagłębie sięgnęła po tytuł mistrzyni Polski w szabli. W Warszawie pokonała w finałowej batalii zawodniczkę gospodarzy, Martynę Komisarczyk 15:13. W stolicy na podium stanęli także reprezentanci Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego. Grzegorz Dominik sięgnął po brąz w turnieju indywidualnym oraz z kolegami klubowymi w rywalizacji drużynowej, także brąz wywalczyła drużyna kobiet reprezentująca ZKSz.

Kilkanaście dni wcześniej Puda wraz ze wspomnianą Komisarczyk oraz Małgorzatą Kozaczuk (także AZS AWF Warszawa) oraz Katarzyną Kędziorą zdobyła srebrny medal w zawodach Drużynowego Pucharu Świata w Tunezji. Polki zaczęły zawody zaczęły od zwycięstwa nad Niemkami 45:32, następnie w ćwierćfinale pokonały Białoruś 45:41, a później Francję 45:39. W finale lepsze od Polek okazały się Włoszki, którym zwycięstwo 45:39 dało triumf w całym turnieju.

Podczas Mistrzostw Polski Puda w zmaganiach indywidualnych poczuła smak zwycięstwa. Marta rozpoczęła turniej od zwycięstwa 15:10 nad Agatą Marciniak (AZS Poznań), następnie pokonała Pamelę Warszawską (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15:4, Katarzynę Kędziorę (AZS Poznań) 15:10, a w półfinale Małgorzatę Kozaczuk (AZS AWF Warszawa) 15:6. – Uczucie, którego nie da się opisać. Walczyło mi się znakomicie, starałam się w pełni realizować założenia taktyczne. Prawda jest taka, że znamy się doskonale, razem walczymy, często decydująca jest dyspozycja dnia. Mam to, sięgnęłam po złoto i bardzo się z tego powodu cieszę, jednocześnie dziękuję wszystkim bez których tego sukcesu by nie było, przede wszystkim trenerom z Krzysztofem Wątorem na czele – podsumowała mistrzowski start Marta Puda.

Na piątym miejscu zawody ukończyła Karolina Cieślar, 11 była Angelika Wątor, 12 Pamela Warszawska, a 16 Zuzanna Cieślar (wszystkie ZKSz Sosnowiec). W rywalizacji drużynowej w ośmiozespołowej stawce cztery drużyny reprezentowały Sosnowiec. Po brąz sięgnął ZKSz I w składzie Wątor, Karolina Cieślar oraz Karolina Walczak. Piąte miejsce zajął pierwszy zespół TMS Zagłębie z Martą Pudą w składzie.

W rywalizacji panów także mieliśmy powody do zadowolenia, a wszystko dzięki zawodnikom ZKSz Sosnowiec. Grzegorz Dominik, weteran w gronie szablistów, przed laty członek drużyny, która sięgnęła po Klubowy Puchar Europy (wówczas w składzie był m.in. nie żyjący już Rafał Sznajder – przyp. red.) w turnieju indywidualnym sięgnął po brązowy medal. Sosnowiczan najpierw toczył boje w grupie, następnie miał wolny los, pokonał 15:4 Piotra Kurzynę z UKS Białystok, potem był górą w starciu z Piotrem Koniuszem (Fortis Sosnowiec) wygrywając 15:10, w ćwierćfinale pokonał 15:7 Jakuba Jaskota (AZS Poznań) i dopiero w walce o finał uległ Damianowi Dzwioniarskiemu z KKSz Konin 13:15.

Na piątym miejscu zawody ukończył Marcin Koniusz, 11 był Piotr Koniusz (obaj Fortis Sosnowiec), a 14 Krzysztof Kaczkowski (ZKSz Sosnowiec).

W turnieju drużynowym ekipa ZKSz w składzie Grzegorz Dominik, Tomasz Dominik, Krzysztof Kaczkowski oraz Michał Kochan w 1/16 turnieju miała wolny los, w ćwierćfinale pokonała 45:43 AZS AWF Katowice i awansowała do półfinału gdzie górą okazali się reprezentanci KKSz Konin wygrywając 45:43.

O brąz podopieczni Leszka Chłosty walczyli w bratobójczym pojedynku z inną ekipą z Sosnowca, drużyną Fortisu Sosnowiec (Marcin Koniusz, Piotr Koniusz, Bartosz Koniusz, Paweł Kwiatkowski) która do czołowej czwórki awansowała po wygranej nad TMS Zagłębie Sosnowiec. W półfinale uległa MUKS Victorii Warszawa, późniejszym triumfatorom mistrzostw. Zacięty bój o brąz zakończył się wygraną ZKSz-u 45:44.