Sosnowieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w piwnicy jednego z bloków dzielnicy Zagórze zażywali narkotyki.

Kiedy policjanci weszli do piwnicy, na ich żądanie 38-latek wydał im pojemnik z marihuaną. Jego zawartość stanowiły zaledwie 4 działki tej substancji. Jednak chwilę później w jego mieszkaniu kryminalni zabezpieczyli także amfetaminę, której ilość wystarczyłaby do przygotowania aż 100 porcji narkotyku. Właściciel piwnicy, w której mężczyźni „raczyli się” substancjami odurzającymi zgromadził w nim, jak się okazało, ich całkiem spory "asortyment".

Mundurowi zabezpieczyli od niego łącznie 14 porcji marihuany, blisko 70 porcji amfetaminy, tabletki ecstasy, haszysz i 1,5 litra wywaru zawierającego substancje odurzające. W pomieszczeniu znajdowały się również narzędzia do rozdrabniania, ważenia i pakowania narkotyków.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty. 38-latek za posiadanie marihuany i amfetaminy może trafić do więzienia na 3 lata, natomiast 40-letni właściciel piwnicy, za posiadanie ich znacznych ilości, może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Prokurator objął go także policyjnym dozorem.