Twórczość zespołu hai wpisuje się w szeroki nurt tzw. muzyki alternatywnej. Grupa pochodząca z Lublina łączy różne style, eklektyzm i spójność, psychodeliczne wycieczki i ładne melodie, niekonwencjonalne teksty z energią sceniczną.

Muzyka hai oscyluje wokół alternatywy z domieszkami rocka, psychodelii, jazzu i post-rocka. Słuchacze Radiowej Trójki, Czwórki, Antyradia, Radia Kraków, Radia Opole oraz poznańskiego Radia Afera znają ich już doskonale. 

hai wywiad

Nie przegap okazji i poznaj zespół bliżej. W programie #MusicInsider grupa z Lublina opowiedziała o swoim debiutanckim albumie „Dzwoń po nadzór”, skomentowała branżę muzyczną oraz opowiedziała o trudnościach z jakimi borykają się młode zespoły. 

 

hai Dzwoń po nadzór

Jesienią ukazał się ich wydany własnym sumptem, debiutancki album 'Dzwoń po nadzór', który znalazł się w zestawieniu najlepszych polskich albumów 2020, wg. międzynarodowego serwisu Beehype.

„Dzwoń po nadzór” to falujące muzyczne historie ze zmianami tempa i ciekawymi aranżacjami. Kapitalny klimat buduje tu wiolonczela, która w dużym stopniu wybija zespół przed szereg innych, młodych twórców, aspirujących do miana ambitnego grania.

Na wydawnictwie znajdziemy 8 kompozycji: „Wstęp”, „Dzoń po nadzór”, „Krawędzie”, „Supły”, „W powietrzu”, „Domyślna kobieto”, „Post post”, „Młodość”. 

 

hai nagrody

Grupa ma za sobą już kilka prestiżowych nagród oraz ważnych występów. Na długiej liście znajdziemy m.in.: „Festiwal Wschodu”, „SPAM Lublin”, „Stage4You 2020”, „Tak Brzmi Miasto Inkubator”, „Festiwal Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym oraz „Music Masterclass”.


hai skład zespołu

Zuza Nierubca - Wiolonczela
Adam Jan Lipiński - Perkusja
Piotr Borkowski - Bas
Eddie Hai - Gitara/Wokal