Już za kilka dni pod drzewami jednego z parków Sosnowca zabrzmią dźwięki popularnych piosenek. Oby w najbliższy piątek pogoda nie spłatała nam psikusa.

Już po raz szósty władze miasta zapraszają na koncert pod hasłem ESKAlator. 5 sierpnia w Parku Sieleckim na scenie zobaczymy czterech artystów ze szczytów list przebojów. Wystąpią: GrubSon, Szymon Chodyniecki, LemOn i podbijający obecnie europejskie listy przebojów C-BooL.

Zeszłoroczna impreza pokazała, że powrót do Parku Sieleckiego był tym, czego oczekiwali fani muzyki. Tegoroczna może cieszyć się również wielką popularnością, tym bardziej, że nie trzeba kupować biletów.

– Pierwszy raz na Eskalatorze byłem cztery lata temu. Koncert odbywał się wtedy pod Stadionem Ludowym. Było fajnie, ale brakowało klimatu, który można poczuć w Parku Sieleckim – wyjaśnia 19-letni Szymon.

ESKAlator to wakacyjny projekt Miasta i Radia ESKA. Imprezę poprowadzą dziennikarze radia Eska Śląsk.

Impreza wystartuje o godzinie 17.30. Pierwszy na scenie pojawi się GrubSon. Po nim wystąpią Szymon Chodyniecki, LemOn i C-BooL. Koncert zakończy się o 23.00.

– Liczymy na świetną zabawę i miły początek drugiej połowy wakacji. Wszystkich serdecznie zapraszamy do Sosnowca na Eskalator, przygotowaliśmy mnóstwo konkursów i niespodzianek. Warto spędzić piątek 5 sierpnia w Sosnowcu, zwłaszcza, że wstęp na koncerty wszystkich artystów jest bezpłatny – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.