Kultowy film na podstawie powieści Adama Bahdaja. Pomimo upływu lat film wciąż bawi, wzrusza, fascynuje młodych i tych nieco starszych widzów.

Dwójka chłopców wybiera się pociągiem nad morze. W wyniku zamieszania gubią gdzieś przeznaczone na podróż pieniądze. To ich jednak nie załamuje i rozpoczynają podróż z Krakowa nad morze - podróż wszystkimi możliwymi środkami transportu - podróż za jeden uśmiech. Film jest popisem duetu aktorskiego Filip Łobodziński (Duduś) - Henryk Gołębiewski (Poldek). Obaj byli często obsadzani w serialach młodzieżowych początku lat 70.

Gościem specjalnym będzie Stanisław Jędryka, pochodzący z Sosnowca jeden z najwybitniejszych reżyserów kina dla młodych. „Mistrz, który sprawił, że całe pokolenia dzieci przeżywają kino jak prawdziwą, niezapomnianą przygodę”. Autor takich filmów jak; Stawiam na Tolka Banana, Wakacje z duchami czy właśnie Podróż za jeden uśmiech.

Film zobaczymy 13.05.2018 o godz. 16:00

Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA, ul. Warszawska 2, Sosnowiec

Bilety w cenie 6 zł dostępne online na stronie www.kiepura.pl w kasie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA oraz w kasie Energetycznego Centrum Kultury.